Uurimustöö

Uurimustööd ja lingid

 

(McCutcheon 2005: 28-30; 50-60)

Tsirkuse töötubades teeme mitmesuguseid erinevaid tegevusi, mis on nii füüsilised kui vaimsed. Füüsilised kasud, mis tsirkusega tegelemine annab on mitmesugused ja vajalikud. See arendab nii sisemist kui ka välimist tasakaalu, koordinatsiooni, vastupidavust, painduvust, jõudu, reflekside toimet ja ajastust. Tsirkus aitab õppida tundma oma enda keha, arendab keha liikuvust ja teadlikkust kehaasendist ning aitab mõista paremini suhet enda ja keskkonna vahel. Tegelemine tsirkusega on lõbus viis olla kehaliselt aktiivne ning samal ajal tõstes oma enesehinnangut. Lapsed ja noored saavad teadlikuks oma füüsilisest kehast, selle potentsiaalist ja limiitidest. Nad õpivad oma keha usaldama ja austama ka kõrvalseisjat. Tsirkusetreeningud muudavad lapsi rohkem iseseisvamaks, arendavad keskendumisvõimet, muutuvad leppivamaks teiste suhtes. Nad tahavad ise areneda ja rohkem trikke õppida ning see annab neile eesmärgid ning võimaluse sinna jõuda.

http://community.simplycircus.com/pdf/Sharon%20McCutcheon%20masters%20thesis%20on%20Youth%20Circus.pdf

 

Žongleerimine on üks peamisi ja kuulsamaid tegevusi tsirkuses.

See arendab matemaatilisi oskusi, füüsikast aru saamist, esinemisoskust, keskendumisvõimet, loovust ja kujutlusvõimet. Sotsiaalsel tasandil tõstab žongleerimine enesekindlust, enesearvamust, kannatlikkust, meeskonnatööd, suhtlemisvõimet, eneseväljendust ja enesekriitikat. Žongleerimine parandab ka füüsilist vormi, koordinatsiooni, painduvust, reflekse, rütmi ja ajastust, tasakaalu, keha orientatsiooni, nägemist ja parendab aju poolkerade koostööd.

http://www.ox.ac.uk/media/news_stories/2009/091012_2.html

http://juggling-for-beginners.com/how-to-juggle/the-benefits-of-juggling/

 

 

Infot Sotsiaalse tsirkuse kohta ja näited maailmast:

 

http://www.caravancircusnetwork.eu/assets/images/Caravan%20network/Publications/Le%20Plus%20Petit%20Cirque%20du%20Monde%20-%20Social%20Circus%20projects%20in%20France.pdf – “Le Plus Petit Cirque du Monde” Prantsusmaalt

 

http://www.vaikuttavasirkus.fi/english/uploads/images/social_circus_handbook_2011.pdf – Sotsiaalse tsirkuse käsiraamat

 

http://socialcircusweb.org/ – Sotsiaalse tsirkuse lehekülg

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.