fbpx

Terje Bernadt

Terje on akrobaatikatreener ja lavastaja. Folies on tal ka kunstilise juhi ja rahvusvaheliste suhete edendamise roll.

Talle meeldib töötada inimestega, kes lähevad lavale. Tema lemmik kohaks on proovisaal.

Terje armastab oma tööd, oma õpilasi, oma kolleege, kaasaegset tsirkust ja oma puuduolevat vaba aega. „Tsirkusetrenn on palju enamat kui lihtsalt üks trenn. Lapsed kasvavad siin koolis käies suureks. Siin õpitakse üksteist hoidma ja austama, usaldama ennast ja teisi, olema meeskond. Selle kõik võtavad folielased ellu kaasa.” Terjele meeldib perega aega veeta ja tema hobideks on toidutegemine ning aiakujundusega tegelemine.

Telefon: 5662 9702
E-post: folie@tsirkus.ee

Eero Druus

Eero on akrobaatikatreener. Eero on väga salapärane tüüp ja ega temast palju teada ei olegi. Seda võib öelda, et ta on ülihea banquine treener. Aga oma salapäraseid tegusid teeb ta tihti kuskil pööningutel ja vahel võib teda näha nööre ja niite tõmbamas, tavaliselt kuskil lavatagustes hämarates nurkades. Talviti kaob ta tihti lihtsalt ära ja ilmub hiljem jälle välja, aga kuidagi pruunima ja veelgi  elurõõmsamana. Eero on ka veel selline isik, kelle kätte võib tsirkuseartist oma elu usaldada.

Telefon: 5662 9123

Elyca Edovald

Elyca on köieltantsija ja tsirkusetreener.

Folielastele õpetab ta akrobaatikat, žongleerimist, tasakaaluhoidmist. Elycal on omandamisel EOK võimlemistreeneri 4. tase.

„Hästi inspireerivad on lapsed, kes käivad õhinaga tsirkusetrennis. See motiveerib ka mind ennast olema parem treener.”

Elycale meeldib puhas õhk ja vesi. Ja muidugi tuli, kui see on hästi puhas. Elyca mängib alati tulega, kui tal on vaba aega. Mõnikord juhtub, et see mäng muutub väikeseks kunstiteoseks, kuhu on kaasatud teisedki tuld armastavad sõbrad ja ahhetavate pealtnägijate vaimustus ulatub siis taevani. Nagu ka leegid…

Telefon: 5669 9042
E-post: elyca@tsirkus.ee

Kaupo Pilder

Kaupo erialadeks on akrobaatika, žongleerimine ja hiina mast. Ta on 3. taseme võimlemistreener. Ta on õppinud žongleerimist ning erinevatel kursustel end täiendanud. „Tsirkuses meeldib mulle võimalusterohkus ja vabadus, mis laseb ideedel lennata.”

Kaupo käib heameelega matkamas. Matkasellina on ta vallutanud Munamäe ja nautinud vaateid mitmel kõrgemalgi künkal Aasias, Ameerikas ja Euroopas. Räägitakse, et ta tahaks vallutada mägesid ka Kuu peal, aga tal pole kuukulgurit ja seetõttu lükkuvad need matkad praegu edasi. Mis on tegelikult väga hea, sest Kaupo õpilased lihtsalt armastavad oma treenerit ja parem on, kui treener püsib trennisaalis.

Telefon: 5393 9297
E-post: kaupo@tsirkus.ee

Liina Eller

Liina on tsirkuse-ja akrobaatika treener.

Liina erialadeks tsirkuses on žongleerimine, õhuakrobaatika ja poi keerutamine. Tal on pedagoogiline kõrgharidus, akrobaatikatreeneri kutse 3. tase ja noorsootöötaja osakutse (laagrikasvataja).

Liina veetis vabatahtlikuna aasta Belgia tsirkusekoolis Cirkus In Beweging õppides sealsetelt treeneritelt ning läbides spetsiaalselt tsirkusetreeneritele mõeldud koolituse.

„Tsirkuse treeningu juures paelub mind selle mitmekülgsus – ühendatud on nii loomingulise kui ka füüsilise poole arendamine. Pean oluliseks turvalise keskkonna loomist, kus igaüks saab võimete kohaselt ja omas tempos õppida. Tundides leidub ruumi ka loovusel ning laste omaalgatusel.

Mind rõõmustab, kui lapsed tunnevad liikumisest ja uute oskuste omandamisest rõõmu.”

Vabal ajal meeldib Liinale lugeda ning metsas jalutada. Eraldi peatükki aga väärib tema kirg tee vastu. Oma tibatillukeses täpilises teekannus valmistab ta teed maagilistest teelehekestest ja puuviljatükikestest, meelitades oivalise aroomiga kohale sõpru, kellele alati jätkub üks imeline tassike seda võlujooki.

Telefon: 5374 8145
E-post: liina@tsirkus.ee

Lizeth Wolk

Lizeth on õhuakrobaat, kes on lõpetanud tsirkuse eriala Salpausi tsirkusekoolis (Soome). Tegemist on diplomeeritud tsirkuseartistiga, ühega omataolistest haruldastest liikidest Balti riikides.

Lizethile meeldib lennata. Ta alustas lendamisharjutusi siinsamas Folies, sirutades tiibu Salme Kultuurikeskuse aknalaudadel. Tehniline treening jätkus õhurõngal ja lootus, et tiivad kandma hakkavad, viiski ta edasi õppima tsirkuseartistiks. Arvatakse, et Lizethil on head tutvused Sigatüükas, kuidas muidu suutis ta õppida samaaegselt Tallinnas abituuriumis ja Lahtis tsirkusekoolis. Lizethi suureks unistuseks on teha Maale tiir peale ilma vahepeatusteta. Folielased ootavad teda siis pikisilmi tagasi.

E-post: lizethwolk@gmail.com

Mikk Bernadt

Mikk on treeneri õpilane. Tema erialaks on žongleerimine. Lemmikteemaks on aga keemia.

Mikule maitsevad kommid, siirup, mesi, küpsised, piparkoogid, maasikamoos ja limonaad. Kõigi nende keemilised valemid võib ta peast ette vuristada.

„Akrobaatika ja žongleerimisega tegin algust 5-aastaselt. Alguses meeldis mulle diabologa mängida, siis hakkasin õppima tehnikaid. Žongleerimises on oluline eksperimenteerimine, aga muidugi ka lõputu tehnikate lihvimine. Mulle meeldib kõige rohkem žongleerida üksinda, hea muusika saatel.”

Natalia Cherneyko

Natalia on 6. taseme akrobaatikatreener, üks parimaid oma alal. Lapsena oli Natalia tippsportlane sportvõimlemises. Natalia lemmikloomaks on salto. Igal hommikul kukerpallitab ta oma saltoga trepist alla õue ja teeb seal lustaka tervisliku tiiru. See annab kogu päevaks hea energia, mida jätkub kuhjaga kõikide õpilaste jaoks treeningsaalides. Üks õpilastest ütles: „Natalia on nii tore isegi inimesena!” Tõsi mis tõsi.

Telefon: +372 55956733

Sylvain Oulala

Sylvain Oulala on tänavatsirkuse artist ja monorattasõidu- ning žongleermistreener. Ta on pärit Prantsusmaalt ja see muidugi seletab tema kirge toidu vastu. Ent oma südames on Sylvain eestlane. Tal on siin kodu juba pikemat aega ja ta on õppinud ära eesti keele.
Sylvain saabus Eestisse aastal 2014, et töötada Euroopa vabatahtlikuna tsirkusestuudios Folie. Nii saigi alguse tema artisti teekond. Siis, kui Sylvain ei ole parasjagu esinemisretkel välismaal, võib teda näha koduses Tallinnas siin-seal tänavaetendusi andmas ja oma pööraselt suure monorattaga ringi liiklemas. Võite olla kuulnud, et Sylvain Oulala on ka esimene ja ainuke inimene, kes on Eestile monorattal tiiru peale teinud. Selle kohta saab rohkem teada, kui vaatad  https://www.youtube.com/sylvainoulala?sub_confirmation=1
Sylvaini hobiks on akvaariumi maastiku kujundamine. Küllap unistab ta mõnikord sellestki, kuidas kalad ühel päeval põnevas sügavike ja koobaste maailmas ringi sulistades avastavad väga salajasest kohast ühe tibatillukese monoratta. Aga siit algab juba üks teine lugu.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/sylvainoulala/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/sylvainoulala/
WEBSITE: http://www.sypocircus.com/
Telefon: +37258158366
E-post: Booking@sypocircus.com